Sposoby na przetłuszczające się włosy

Latem, kiedy temperatura na dworze szybko wzrasta, trudno jest nam zachować świeżość przez cały dzień. Z jednej strony staramy się eksponować nasze piękne włosy, ale z drugiej rozpuszczone zaczynają się szybciej przetłuszczać i w konsekwencji wyglądamy jeszcze gorzej. Na szczęście jest kilka sposobów, żeby temu zaradzić, m.in. suchy szampon Batiste, czy specjalne triki.

Ograniczenie przetłuszczania się włosów

W pierwszej kolejności musisz odzwyczaić włosy od bardzo częstego mycia. Jeżeli myjesz je codziennie, to nic dziwnego, że się przetłuszczają. Im bardziej zdzierasz ich warstwę ochronną, tym więcej starają się jej doprodukować, a w konsekwencji masz tłuste włosy. Tak więc staraj się myć włosy nie częściej, niż co 2 dni.

Stosuj suchy szampon

Suche szampony to bardzo dobre wyjście dla tych osób, które chcą szybko odświeżyć fryzurę, ale nie mogą umyć włosów. Batiste suchy szampon, to jeden z hitów włosomaniaczek, który pozwala im zachować piękne włosy, ale jednocześnie sprawia, że mogą myć je rzadziej. Suchych szamponów Batise możesz używać przez długi okres czasu, a Twoja skóra głowy nie powinna się do nich zbytnio przyzwyczaić. Wystarczy spryskać włosy i wyczesać szampon, a nasza fryzura znów jest świeża.