Pędzle czy gąbka do podkładu?

W środowisku profesjonalnych wizażystów podkłady najczęściej aplikuje się za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych pędzli. Jednak w ostatnich czasach ogromną popularność zdobywa gąbeczka do aplikacji tego typu kosmetyków. Dzięki niej można uzyskać zadziwiająco naturalne efekty.

Aplikacja podkładu za pomocą gąbki

Aplikacja podkładów za pomocą gąbki daje zaskakujące efekty na twarzy, jednak jak wszystko posiada swoje wady i zalety. Cały proces nakładania podkładu w ten sposób zaczyna się od nałożeniu odpowiedniej jego ilości na rękę. A następnie jego aplikację na twarz za pomocą lekko wilgotnej gąbeczki. Oprócz zalet, a więc naturalnego efektu, taka aplikacja posiada wady takie jak duże zużycie kosmetyku, częsta wymiana gąbek, które nie są tak trwałe jak pędzle, a często równie kosztowne.

Aplikacja podkładu pędzlami do podkładu

pędzel Hakuro H54 do podkładuRozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym, a dającym równie dobre efekty jest nakładanie podkładu pędzlami. Na polskim rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości pędzli do podkładu, na przykład pędzel Hakuro H54 oraz kilka innych pędzli tej firmy. Przewagą wysokiej klasy pędzli jest możliwość ich wielokrotnego użycia. Dobrze wykonane swobodnie nadają się do użytku przez kilka lat.