Jaka sukienka dla druhny?

Świadkowa panny młodej zawsze staje przed poważnym dylematem – jaką ubrać sukienkę, by wyglądać jednocześnie elegancko i by nie przyćmić nią świeżo upieczonej małżonki? Wbrew pozorom nie jest to takie proste.

Warto zaznaczyć, że druhna nie powinna mieć na sobie kreacji w kolorze białym bądź ecri, który w dniu ślubu jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Wybór kreacji w takim kolorze jest w złym tonie i nigdy nie będzie dobrze postrzegany. Złym wyborem jest również sukienka do ziemi, gdyż taka długość sprawia, że świadkowa wygląda zbyt poważnie i snobistycznie. Najlepszym wyborem są więc suknie koktajlowe o długości do kolan. Krótsze sukienki mogą być nieco nietrafione, zwłaszcza gdy ślub odbywa się w kościele.

Suknie koktajlowe na wesele powinny być w stonowanych, najlepiej pastelowych barwach. Błyszczące materiały lepiej zostawić na wesela, na których nie będziemy pojawiać się przy pannie młodej tak często, gdyż to ona zawsze powinna być w centrum zainteresowania. Dobrze jest, gdy świadkowa unika również czerni, ponieważ kolor ten zbyt silnie kontrastuje z bielą sukni ślubnej. Warto również pamiętać, że druhna nie powinna przesadzać z makijażem i dodatkami – delikatny makijaż i prosta biżuteria są wystarczające.