Czy warto nosić soczewki jednodniowe?

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób rezygnuje z noszenia tradycyjnych okularów na rzecz soczewek kontaktowych. Decyzja o zakupie soczewek to jednak dopiero początek, gdyż kolejnym etapem jest wybór pomiędzy kontaktami jednodniowymi i miesięcznymi. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety.

Soczewki miesięczne wymagają systematycznej i kosztownej pielęgnacji. Problem ten w przypadku soczewek jednodniowych nie istnieje, gdyż każdego ranka zakłada się nową parę –  świeżą i sterylną, co pomaga także zmniejszyć ryzyko pojawienia się infekcji czy różnego rodzaju alergii.

Kontakty jednodniowe bez wątpienia pozwalają na powrót do okularów w dowolnie wybranym momencie. Ich w porównaniu z ceną szkieł długoterminowych jest niewielki, zatem zawsze można wrócić do okularów bez zbędnego drenażu swojej kieszeni.

Soczewki jednodniowe to również wspaniałe rozwiązanie dla kobiet, które lubią zmiany i nie boją się eksperymentować ze swoim wyglądem. Dzięki soczewkom jednodniowym w zależności od nastroju, nawet codziennie, można zmieniać kolor swoich oczu. Zmiana barwy tęczówki z niebieskiej na zieloną, a nawet kształtu źrenicy jest prostsza niż mogłoby się wydawać.Jest to z pewnością świetne rozwiązanie dla osób, które są przebojowe i nie boją się ekstrawaganckich zmian w swoim wyglądzie.

Warto również wiedzieć, że pomimo dość wysokiej ceny jednostkowej soczewek jednodniowych w porównaniu z miesięcznymi, podczas ich użytkowaniu znika koszt płynów pielęgnacyjnych. W rzeczywistości zatem różnica cenowa jest dużo mniejsza niż się na początku wydaje. Dokładne ceny można sprawdzić na tej stronie.