Jaki wybrać pulsometr?

Decydując się na profesjonalne uprawianie sportu, warto zaopatrzyć się w pulsometr. Pozwoli on na precyzyjny pomiar pracy serca i tym samym umożliwi decyzję o odpowiednim tempie wysiłku fizycznego. Tętno nie powinno być zbyt wysokie i podczas wysiłku na rowerze nie powinno stanowić więcej niż 80% tętna maksymalnego.

Jaki wybrać sportowy kobiecy pulsometr?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów pulsometrów, które różnią się ceną, jak i właściwościami. Najprostsze są wbudowane w zegarki i umożliwiają chwilowy pomiar pulsu za pomocą przycisku. Wyniki mogą nie być precyzyjne.

Różowy pulsometr dla kobiet

Pulsometry w przyrządach do ćwiczeń – czy warto?

W niektórych przyrządach do ćwiczeń, jak rowerki treningowe czy bieżnie, są wbudowane pulsometry zaawansowane, które na bieżąco pozwalają kontrolować poziom wysiłku. Jednak w tanich sprzętach, pulsometr może nie działać prawidłowo. Na większości siłowni, gdzie sprzęt jest drogi, możliwe jest uzyskanie precyzyjnego pomiaru.
Bardzo dokładne są pulsometry, które zakłada się na klatkę piersiową, więc mierzą tętno blisko serca. Wiele urządzeń posiada również funkcje stałego pomiaru, który pozwoli na kontrolowanie treningu oraz wyciąganie z niego wniosków, za pomocą zbierania danych. Dzięki nim możliwe jest ustalanie treningu pasującego do odpowiadającego nam wysiłku.