Soczewki miesięczne czy jednodniowe?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi z pewnością zastanawia się, jakie soczewki kupić. Rozwój technologii produkcji soczewek kontaktowych jest szybki, dlatego na rynku można znaleźć naprawdę sporo propozycji i firm oferujących sprzedaż soczewek.

Soczewki miesięczne

Soczewka miesięczna cieszy się zdecydowanie największą popularnością, to ona od samego początku opanowała rynek okulistyczny. W tym wypadku trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu jej w specjalnym płynie, poza tym należy zachować ostrożność, aby nie uległa mechanicznemu uszkodzeniu. Podczas zakładania trzeba być więc szczególnie ostrożnym, zwłaszcza, jeżeli posiada się długie paznokcie.

Nieszablonowa soczewka z wzorem

Soczewki jednodniowe

W przeciwieństwie do soczewek miesięcznych, soczewki jednodniowe są jednorazowe, to znaczy zakłada się je, ściąga i wymienia na nowe. To bardziej higieniczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy narażeni na bakterie, które mogą dostać się do oka poprzez niedokładne ich oczyszczenie. Pakiet soczewek jednodniowych można kupić w podobnej cenie, do soczewek miesięcznych, także warto zainteresować się taką możliwością.

Obecnie na rynku znajdziemy również duży wybór soczewek kolorowych, które równocześnie potrafią zmienić i podkreślić nasze oczy.