Zasady noszenia soczewek całodobowych

Soczewki całodobowe uważane są za jedno z wygodniejszych rozwiązań. Standardowe soczewki, z wyjątkiem jednodniowych szkieł kontaktowych, należy dość starannie pielęgnować. Jak to wygląda w przypadku soczewek przeznaczonych do noszenia w dzień i w nocy?

Noszenie szkieł kontaktowych

Podczas zakładania całodobowych soczewek należy zachować takie same zasady, jak w przypadku standardowych szkieł kontaktowych. Ponadto mniej więcej po tygodniu stałego noszenia tego typu soczewek powinno się ponownie odwiedzić okulistę w celu sprawdzenia stanu rogówki oka. W przypadku całodobowych szkieł częściej obserwuje się wysuszanie powierzchni oka, co nie sprzyja komfortowemu noszeniu, jednak można zmniejszyć te odczucia poprzez użycie specjalnych kropli.

Czy warto nosić szkła całodobowe?

Całodobowe soczewki kontaktowe można zastosować jako rozwiązanie na co dzień lub jako opcję awaryjną. W przypadku, gdy właściwa pielęgnacja soczewek jest niemożliwa, co może zdarzyć się na przykład podczas długiej podróży, szkła których nie trzeba zdejmować są idealne. Ponadto, dzięki zastosowaniu w tego typu soczewkach materiału o większej przepuszczalności powietrza, szkła całodobowe uważane są za bardziej komfortowe w noszeniu także wtedy gdy używa się ich w sposób standardowy.