O czym kobiety zapominają dbając o zdrowie?

Gdy mówimy o zdrowiu, często zwracamy uwagę na odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Niestety rzadziej mówi się o innych składowych, które wpływają na nasze zdrowie. Przedstawiamy kilka z nich.

Relaks

Jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Żyjemy w bardzo stresujących czasach, a stres odbija się na naszym zdrowiu. Zadbajmy o dużą dozę relaksu w naszym życiu. Wybierzmy ten sposób odpoczynku, który najlepiej na nas wpływa. Samotne spacery, czytanie książki, joga, pływanie, a nawet leżenie i patrzenie się w niebo. Relaks nie zawsze musi być robieniem czegoś, częściej powinien polegać właśnie na nierobieniu niczego. To naprawdę odpręża!

Sezonowe jedzenie

Dużo mówi się o zdrowym jedzeniu, ale już trochę mniej o sezonowym jedzeniu. Jedzmy to, co pojawia się w danym miesiącu. W maju i czerwcu nie unikajmy truskawek, malin, szparagów, czy młodej kapusty – jedzmy na zdrowie!

Witamy z kapsułki

Często mimo zbilansowanej diety brakuje nam witamin potrzebnych to odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego tak ważna jest suplementacja. Większość z nas ma niedobory witaminy D i kwasów omega 3, a te pozwalają nam cieszyć się zdrowym sercem, dobrą odpornością, czy prawidłowym widzeniem. Wystarczy, że zadbamy o np. łyżeczkę takiego leku jak tran Mollers. Dzięki temu nasza dieta będzie idealna, a my nie będziemy się martwić, że mamy niedobory tego, co wpływa na całkowite funkcjonowanie naszego organizmu.