Brzytwy do golenia i ich ostrza

Dzisiaj, z okazji Dnia Ojca odbiegniemy trochę od tematów kobiecych na rzecz spraw typowo męskich – golenia i pielęgnacji zarostu. Cóż, regularne golenie zarostu to rzecz niezwykle ważna, jednak wielu panów nie przywiązuje specjalnej wagi do tego i korzysta np. z jednorazowych maszynek, które podrażniają skórę. W poniższym wpisie zajmiemy się alternatywą dla tego rodzaju golenia, a mianowicie przedstawimy brzytwy do golenia. Może warto sprezentować swoim Panom właśnie takie akcesoria do golenia?

Brzytwy do golenia stają się coraz popularniejsze zwłaszcza na Zachodzie. Powoli moda na nie przyjmuje się także i w Polsce. 50% sukcesu golenia przy ich pomocy stanowi odpowiednie nawilżenie zarostu, 45% jakość brzytwy..

Ostrza brzytew do golenia wykonane są najczęściej ze stali węglowej. Istnieją jednak również ostrza zrobione ze stali damasceńskiej lub nierdzewnej. Brzytwa z ostrzem ze stali węglowej jest łatwa do naostrzenia, ale z drugiej strony także podatna na rdzę i proces oksydacji. Ostrze w tego typu brzytwie należy często przecierać, w przeciwnym wypadku mogą powstać nieestetyczne ciemne przebarwienia.

Z kolei stal nierdzewna jest dużo trudniejsza do naostrzenia i nie dorównuje ostrością stali węglowej. Jednak jej zaletą jest fakt, że jest prosta w codziennym utrzymaniu co wynika np. z małej podatności na rdzę. Natomiast stal damasceńska jest raczej trudna w obróbce, ale twarda i raz naostrzona zachowuje swoją ostrość na bardzo długo. Minusem jest stosunkowo wysoka cena takich brzytew.

Rączki brzytew do golenia mogą mieć najróżniejsze kształty i być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze są oczywiście te wykonane z tworzywa sztucznego lub cellidory.. Dla koneserów pozostają drzewa egzotyczne i kość słoniowa.