Kiedy warto stosować suplementy diety?

Suplementacja to jeden z ważnych elementów współczesnej diety. Masowa produkcja składników jedzenia powoduje, że nie ma ono tylu mikroelementów i witamin, które były w pożywieniu kilkadziesiąt lat temu, a organizm wciąż ich potrzebuje. Dlatego właśnie musimy mu ich dostarczać w dodatkowej postaci. Kiedy szczególnie warto stosować suplementy diety?

Okres ciąży

Ciąża to bardzo specyficzny czas dla organizmu. Wymaga on w tym czasie szczególnej uwagi i wzmocnienia. Suplementy mają za zadanie nie tylko wspierać ciało matki, ale także, a nawet przede wszystkim, poprawiać funkcjonowanie organizmu dziecka. Szczególnie powinniśmy wyposażyć się w :

  • kwas foliowy
  • witaminę d3
  • jod

Jesień i zima

Chłodniejsze miesiące w roku to czas, w którym szczególnie potrzebujemy wzmocnienia. Nasz organizm jest osłabiony i może być bardziej podatny na zachorowanie, więc warto dodawać mu wsparcia w postaci suplementów diety. Szczególnie przydatne okażą się te posiadające właściwości zwiększające odporność. W mało słonecznych miesiącach bardzo ważne jest, aby dostarczać sobie także witaminę D3, której organizm nie jest w stanie sam produkować.

Okresy osłabienia

Suplementy powinno się stosować także wtedy, kiedy czujemy się osłabieni po chorobie, przemęczeni lub kiedy mamy „dużo na głowie”. Specjaliści polegają wtedy dostarczać sobie magnez.