Kule do kąpieli-idealny sposób na ukojenie zmysłów

Kąpiel w wannie to idealny sposób na to, aby po ciężkim dniu w pracy zregenerować siły i nabrać energii na kolejne dni. Aby jednak taka kąpiel była kojąca dla zmysłów oraz ciała należy ją odpowiednio przygotować. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne kule do kąpieli, od których półki w sklepach aż się uginają. Przed zakupem takich produktów warto jednak zapoznać się z ich składem, ponieważ składniki w nich zawarte mogą powodować podrażnienia. Aby jednak uniknąć takich nieprzyjemności, warto zdecydować się na kule naturalne (bez chemicznych składników), ponieważ są całkowicie bezpieczne dla zdrowia oraz wyglądu skóry. A jakie właściwości posiadają takie kule?

Kule lawendowe

Lawenda działa uspokajająco oraz relaksująco na zmysły. Olejek lawendowy pomaga zwalczać stany depresyjne, a także napięcie nerwowe, dlatego też sprawdzi się idealnie u osób nerwowych i zestresowanych. Kule lawendowe sprawdzą się również idealnie w łagodzeniu bóli reumatycznych, migrenowych oraz menstruacyjnych.

Kule różane

Płatki róży wpływają bardzo korzystnie na skórę, ponieważ ją odmładzają, odkażają oraz odświeżają. Skóra po kąpieli w różanych kulach staje się napięta, bardzo dobrze odżywiona oraz elastyczna. Jeśli chodzi o działanie na zmysły to warto wiedzieć, iż olejek różany działa uspokajająco oraz relaksująco, dlatego też sprawdzi się idealnie jako dodatek do kąpieli po ciężkim dniu spędzonym w pracy.