Wszystko o teście owulacyjnym

Starania o dziecko nie zawsze przynoszą natychmiastowy skutek. W celu zwiększenia szans na poczęcie dziecka coraz więcej par decyduje się na używanie testów owulacyjnych. Jego celem jest doprecyzowanie występowania dni płodnych, co pozwala na wybranie dogodnego momentu zapłodnienia i reguluje płodność metodą naturalnych. Jednak, aby mieć pewność, że test jest miarodajny, należy pamiętać o kilku szczegółach.

Zanim zdecydujesz się na test…

Kobieta, która planuje wykonać test, powinna odstawić wszelkie używki typu papierosy, alkohol, itp. Należy także skonsultować z lekarzem wszelkie choroby infekcyjne dróg moczowych oraz aktualnie przyjmowane leki. Generalnie – przyjmowanie leków najlepiej byłoby zminimalizować. W dniu testu trzeba unikać napięć emocjonalnych oraz ograniczyć spożywanie napojów do minimum.

Rodzaje testów owulacyjnych

W aptekach można znaleźć trzy rodzaje testów, które można wykonać samodzielnie. Najpopularniejszym i najtańszym jest paskowy test a jego wykonanie polega na umieszczeniu paska testu w pojemniczku z moczem. Popularnością cieszy się także strumieniowy test, którego końcówka absorbująca umieszczana jest pod strumieniem moczu. Najbardziej higienicznym i najszybszym testem jest płytkowy test owulacyjny. Mocz jest zbierany do pojemniczka a następnie przenoszony na test za pomocą specjalnej pipetki. Testy owulacyjne mogą być przeprowadzany także w laboratorium.