Jak wykonać makijaż ślubny?

Każda panna młoda zastanawia się, jak wykonać makijaż ślubny, aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać pięknie, młodo i promiennie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe – bo rolą makijażu ślubnego jest nie tylko podkreślenie oraz uwypuklenie urody i zatuszowanie ewentualnych mankamentów kobiety, ale także przetrwanie całego intensywnego dnia i nocy.

Niemal wszystkie panny młode zadają sobie pytanie, jaki makijaż ślubny będzie najbardziej odpowiedni na tą wielką uroczystość. Trzeba pamiętać o tym, iż nie ma jednej obowiązującej zasady co do jego wykonywania. Oczywiście są pewne wytyczne co do tego, jak powinny wyglądać modne makijaże ślubne, jednak to na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim typ urody, stylizacja i osobowość panny młodej. Makijaż ślubny powinien być uzupełnieniem, a nie elementem kontrastowym.

Przy wykonywaniu makijażu ślubnego warto kierować się następującymi zasadami:

– im mniej, tym lepiej (panna młoda powinna wyglądać młodo, naturalnie i promiennie, a zbyt duża warstwa makijażu temu nie sprzyja),

– im naturalniej, tym bezpieczniej (zwłaszcza w przypadku panien młodych, które na co dzień malują się bardzo delikatnie),

– im bardziej sprawdzony, tym pewniejszy efekt (kilka tygodni przed ślubem należy wykonać makijaż próbny, najlepiej w połączeniu ze ślubną fryzurą).

Makijaż wykonywany w dniu ślubu to jeden z najważniejszych makijaży w życiu kobiety – wykonany w sposób właściwy sprawi, iż panna młoda będzie wyglądać niezwykle pięknie w tym wyjątkowym dniu.