Trądzik to… mały pryszcz

Chociaż trądzik kojarzy się głównie z młodością, to coraz częściej jest to problem ludzi dojrzałych.

POZNAĆ PRZYCZYNĘ

Jeżeli patrzymy na nastolatka, pryszcze na jego nosie nie dziwią, chociaż dla samego ich posiadacza są na pewno powodem frustracji. Prędzej czy później, wraz z uspokojeniem się burzy hormonalnej, znikną, choć sam zainteresowany często w to nie wierzy.

Inna jest przyczyna trądziku u osób dorosłych i to często wymaga konsultacji ze specjalistą. Trzeba poznać przyczynę trądziku, by skutecznie z nim walczyć.

NIECIERPLIWOŚĆ TWÓJ WRÓG

kosmetyki na trądzikGdy już wiadomo, co jest przyczyną naszych dolegliwości, można zacząć je zwalczać.

Dostępne na rynku kosmetyki na trądzik są bardzo skuteczne, jednak ich stosowanie wymaga konsekwencji i cierpliwości. Systematyczne ich stosowanie przynosi naprawdę dobre efekty. Jeżeli nie zniechęcimy się po jednym dniu i będziemy cierpliwi, skóra na pewno na tym skorzysta.

WAŻNA KOLEJNOŚĆ

Wybór kosmetyków na trądzik jest bardzo bogaty. Mamy kremy, żele do mycia twarzy, toniki. Ważna jest kolejność ich użycia. Jeżeli nałożymy krem matujący na nieoczyszczoną twarz, to zatkamy pory jeszcze bardziej i zmiany trądzikowe się nasilą.

Zmywając skórę odpowiednim płynem antybakteryjnym, skutecznie ją oczyścimy. Teraz można dopieścić cerę antybakteryjnym tonikiem i na koniec zaaplikować skuteczny krem przeciw trądzikowi.

Tak dopieszczona skóra, jeśli będziemy o nią dbać systematycznie, wkrótce nie będzie już straszyć trądzikiem.