Kosmetyki do golenia, które powinien mieć każdy mężczyzna

pianka do goleniaZadbany zarost to znak rozpoznawczy eleganckiego mężczyzny. Jeśli chcemy dobrze się prezentować, musimy regularnie go przycinać – zbyt długi i nieułożony źle wygląda i sprawia, że jesteśmy odbierani jako niechlujni. Pielęgnacją zarostu możemy zająć się samodzielnie – w domu, regularnie go przycinając i dbając o jego dobry wygląd. Wystarczy, że zaopatrzymy się w dobrej jakości maszynkę do golenia i kosmetyki, które pozwolą nam uniknąć podrażnień. Jakie akcesoria obowiązkowo powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego mężczyzny?

Pianka do golenia i sprawna maszynka, czyli jak uniknąć zacięć

Wielu mężczyzn traktuje golenie jako zmorę, ponieważ kojarzy im się ono z bolesnymi zacięciami. Tych da się jednak skutecznie uniknąć, jeśli goleniem zajmiemy się profesjonalnie. Po pierwsze, nie powinniśmy oszczędzać na maszynce, bez względu na to, czy ta jest wielo- czy jednorazowa. Maszynka to golenia musi być dobrej jakości i być ostra – jeśli końcówka będzie tępa, prędzej czy później z pewnością się zranimy. Niezbędna będzie nam również pianka do golenia – ta przygotowuje skórę na działanie ostrza i sprawia, że to delikatnie się po nim ślizga, nie powodując uszkodzeń.

Zadbana skóra po goleniu, czyli jak przywrócić cerze świetny wygląd

Po goleniu obowiązkowo powinniśmy wklepać w skórę wodę po goleniu. Ta łagodzi podrażnienia i nawilża, dzięki czemu nasza cera szybko wraca do dobrej kondycji. Woda po goleniu sprawia, że skóra szybciej się goi, a przy okazji – ładnie pachnie.