Zaproszenia ślubne wcale nie muszą być drogie

Czy można znaleźć tanie zaproszenia ślubne i czy w ogóle warto na tym elemencie oszczędzać? W zasadzie zaproszenie pełni przede wszystkim funkcję informacyjną, a więc wiele osób wychodzi z założenia, że wcale nie musi być oryginalne i nietypowe. Kluczem do sukcesu jest estetyka oraz nawiązanie do motywu przewodniego ślubu i wesela.

Co i jak?

Zaproszenia ślubne bywają bardzo drogie, a przynajmniej te robione na specjalne zamówienie. Tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowej oferty jednej z licznych firm poligraficznych. Wiele zależy też od formy zaproszenia – czy jest składane, a może ma formę pojedynczej kartki? Znaczenie ma też ilość ozdób. Zaproszenia można również kupić w zwykłym sklepie papierniczym czy w supermarkecie. To jednak rozwiązanie lepiej sobie odpuścić.

Jak wybrać tanio i dobrze?

Warto rozejrzeć się przede wszystkim w Internecie, gdzie wybór jest spory i natrafić można na prawdziwe okazje. Obecnie można nawet spotkać oryginalne zaproszenia ślubne w kolorze fuksji, czy w jakimkolwiek innym, który sobie zamarzymy u zdecydowanej większości sprzedawców. Wybór jest ogromny – bywają składane, w formie rulonów czy pudełek. Wiele zależy od indywidualnego gustu. W razie potrzeby poprosić można także o zmianę kolorystyki na inną w zgodzie z motywem przewodnim wesela.