Kosmetyki dla noworodka

Dziecko jest oczkiem w głowie każdego rodzica. Już od momentu narodzin staramy się, aby nasza pociecha miała wszystko co najlepsze. Skoro kupujemy dla niej najlepsze ubranka i jedzenie, nie możemy zapomnieć o pielęgnacji jego ciała. Kosmetyki dla noworodka muszą być wysokiej jakości i spełniać wszystkie standardy europejskie. Nie warto w tym zakresie oszczędzać. Chodzi w końcu o zdrowie naszego potomka.

Jak wybrać dobre kosmetyki dla dziecka?

Preparaty kosmetyczne z reguły są dobierane pod kątem skuteczności działania. W przypadku tych dla dziecka dodatkową, bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Kosmetyki dla noworodka muszą być delikatne. Nie mogą zawierać składników zapachowych ani drażniących, ponieważ skóra maluszka jest wyjątkowo delikatna. Co więcej sama w sobie jest z reguły odpowiednio nawilżona, więc w przypadku braku nieprawidłowości warto skupić się na podstawowych środkach myjących i pielęgnacyjnych.

Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać wszystkie potrzebne atesty. Przed zakupem należy zapoznać się z opiniami innych rodziców na temat określonego specyfiku. Kosmetyk nie może drażnić skóry ani oczu dziecka. Kąpiel czy inne czynności pielęgnacyjne powinny się kojarzyć maluszkowi z przyjemnością i miłością ze strony rodziców. Nie można w tym zakresie oszczędzać ani eksperymentować. Pielęgnacja w ciągu najmłodszych lat wpłynie na kondycję ciała i skóry naszego maluszka w przyszłości.