To warto wiedzieć o olejkach eterycznych

Coraz więcej osób zamiast chemicznych kosmetyków, zaczyna sięgać po produkty wytworzone z naturalnych składników. Wiemy już, że aby kosmetyk ładnie pachniał nie trzeba wcale używać sztucznych aromatów, szkodliwych dla naszego zdrowia, ale sięgnąć można na przykład po naturalne olejki eteryczne. Są to produkty, które coraz częściej goszczą na półkach sklepowych. Oto garść kilku ważnych informacji na temat tych naturalnych zapachów.

Kupujemy olejki eteryczne

Chcąc kupić naturalne i dobrej jakości olejki eteryczne sklep ekologiczny lub zielarski odwiedzić powinniśmy w pierwszej kolejności. Istnieje większa szansa, że to właśnie tam dostaniemy rzeczywiście produkty naturalne, a dodatkowo na przykład pochodzące ze zrównoważonej produkcji.

Przechowywanie

Olejki eteryczne powinny być przechowywane w chłodnym miejscu. Dobrze jest przeznaczyć na nie na przykład kawałek półki w lodówce. Powinny też być chronione przed dostępem promieni słonecznych, dlatego sprzedaje się je najczęściej w buteleczkach z ciemnego szkła.

Wiele zastosowań

Każdy olejek eteryczny pachnie inaczej i każdy ma inne właściwości. Aby stosować je odpowiednio, warto wcześniej nieco o nich poczytać. Do najbardziej popularnych olejków, które powinniśmy bez problemu znaleźć w sklepach należą olejki:

– tymiankowy

– lawendowy

– eukaliptusowy

– sosnowy

– z drzewa herbacianego

Możemy używać ich do kąpieli, produkcji domowych kosmetyków oraz aromaterapii.