Dowiedz się, jak prowadzić zdrowy tryb życia

Chyba każdy z nas wie, jak ważne jest, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Tylko dbałość o własne zdrowie, może zapewnić nam dobrą formę. Tylko człowiek, którego organizm funkcjonuje prawidłowo, może w pełni korzystać z życia i odnosić sukcesy osobiste oraz zawodowe.

Czy robimy wszystko co możemy, aby zachować zdrowie?

Staramy się odpowiednio odżywiać, nie przepracowywać się, wysypiać się i uprawiać sport. Zwracamy uwagę na to co jemy, rezygnujemy z używek, regularnie odwiedzamy siłownię. Ale czy to wszystko wystarczy? Niekoniecznie… równie ważna, co nasze osobiste starania, jest także odpowiednia podstawowa opieka zdrowotna, którą powinno zapewniać nam państwo. Każdy, kto opłaca ubezpieczenie zdrowotne, ma pełne prawo korzystać z dostępnych usług medycznych.

Bądźmy pod opieką specjalistów!

Ktoś kto naprawdę o siebie dba, nie powinien unikać lekarzy. Irracjonalna niechęć, oraz strach, często sprawiają, że unikamy wizyty u specjalisty, nawet wtedy, kiedy jest ona potrzebna- a to błąd! Każdy z nas powinien też pamiętać, że należy regularnie się badać. Podstawowa Opieka Zdrowotna w Białymstoku to nie tylko miejsce, do którego udajemy się, kiedy coś nam dolega, jest ona także miejscem, w którym powinniśmy uzyskać skierowania do specjalistów. To nasze podstawowe prawo, jako pacjentów.