O pielęgnacji brody słów kilka

Krótki zarost nie wymaga stałej pielęgnacji, jednak posiadanie brody wiąże się z wykonywaniem wielu zabiegów, których celem jest nie tylko zapewnienie brodzie idealnego wyglądu, ale także nadanie jej odpowiedniego stylu.

 

Pielęgnację brody należy rozpoczynać przede wszystkim od jej mycia za pomocą właściwego szamponu oraz od czesania, wykorzystując do wykonywania tej czynności tak zwany kartacz, czyli najprościej mówiąc szczotkę do czesania brody. Wywiera ona niebagatelny wpływ na ukrwienie skóry twarzy, przy jednoczesnym zapewnieniu brodzie połysku i właściwego kształtu. Regularne szczotkowanie brody to jeden z najlepszych sposobów pielęgnacji brody.

 

Dobrze byłoby, gdyby pielęgnacja brody przebiegała niejako etapowo, a więc z zachowaniem określonej kolejności. Skoro o myciu i czesaniu brody była już mowa, warto przejść do następnych produktów. Niezbędnym kosmetykiem, w który powinien zaopatrzyć się każdy brodacz, jest olejek do brody. Jego zadaniem jest zarówno nawilżanie skóry twarzy, jak i chronienie jej przed podrażnieniami.
Innymi kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji brody są balsamy oraz wosk. Dzięki swoim właściwościom sprawiają, że broda jest miękka, lepiej się układa i ładnie pachnie.