Naturalne kosmetyki do twarzy – gotowe i do samodzielnego wyrobu

Skóra twarzy jest zwykle szczególnie wrażliwa na podrażnienia i wpływ negatywnych czynników, dlatego trzeba poświęcić jej znacznie więcej troski niż skórze reszty ciała. Mimo iż jest dość gruba, łatwo jej zaszkodzić – przesuszyć ją czy zatkać jej pory, doprowadzając do pojawienia się na niej niedoskonałości. Wiele osób ma także tendencje do występowania podrażnień. Warto więc sięgać po naturalne kosmetyki do twarzy, które mają bardzo łagodne, ale mimo to niezwykle skuteczne działanie.

Gotowe czy robione własnoręcznie?

Pośród naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy znaleźć można zarówno składniki, które poddaje się odpowiedniej obróbce, jak i gotowe preparaty. Ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od preferencji. Osoby ceniące sobie proste składy mogą sięgnąć po nawet jednoskładnikowe produkty, z których wykonuje się maseczki czy stosuje je do mycia twarzy. Świetnymi maskami tego rodzaju są zwłaszcza indyjskie pudry, które można wymieszać z wodą, mlekiem czy dowolnym hydrolatem, tworząc doskonale działającą maskę, tak naturalną, jak to tylko możliwe.
Osoby, które cenią sobie wygodę stosowania, mogą zaś sięgnąć po gotowe produkty – toniki, kremy, maseczki czy peelingi. Tutaj warto patrzeć zwłaszcza na marki, gdyż istnieje ryzyko, że kosmetyki reklamowane jako naturalne, wypuszczane przez producenta wykorzystującego chemiczne składniki, będą naturalne tylko w niewielkiej części.