Dlaczego trzeba używać nici dentystycznych?

Szczotkowanie zębów to najważniejszy zabieg związany z higieną i pielęgnacją jamy ustnej, ale nie jedyny, jaki trzeba wykonać. Niestety duża część osób tylko na tym poprzestaje, a kiedy pojawia się nieświeży oddech czy choroby takie jak próchnica, zapalenia dziąseł czy przyzębia, osoby te są zdziwione, gdyż wydaje im się, że dobrze dbają o higienę jamy ustnej. Warto jednak wiedzieć, że za problemy te w znacznej mierze odpowiedzialne jest niestosowanie nici dentystycznych. Warto więc to zmienić i sięgnąć na przykład po łatwo dostępne nici dentystyczne Jordan.

Czym skutkuje nieużywanie nici dentystycznych?

Jordan nić dentystycznaOsoby, które nie używają nici, nie mogą mieć idealnie czystej jamy ustnej. W przestrzeniach międzyzębowych ciasno stłoczonych zębów mogą zalegać ogromne ilości resztek pokarmów, w których bardzo szybko rozwijają się bakterie, odpowiedzialne za nieświeży oddech.

Na tym nie koniec przykrych konsekwencji. Bakterie te wydzielają toksyny, to zaś powoduje nie tylko próchnicę, ale też inne choroby jamy ustnej, na przykład wyjątkowo nieprzyjemne zapalenia dziąseł czy przyzębia. Problemów tych łatwo można uniknąć, tak samo jak zapewnić sobie świeży oddech i unikalne poczucie idealnie czystej i świeżej jamy ustnej. Nie trzeba wiele robić w tym kierunku, wystarczy tylko każdego dnia wieczorem, po wyszczotkowaniu zębów, zastosować nici międzyzębowe Jordan – i cieszyć się zadbaną, czystą jamą ustną.