Co powinno znaleźć się w dobrych tabletkach na pamięć?

tabletki na pamięćPreparaty, które wspomagają pamięć, polecane są przede wszystkim uczniom, studentom oraz osobom, które wykonują bardzo ciężką pracę umysłową. Takie tabletki na pamięć polecane są również starszym osobom, ponieważ zawarte w nich składniki poprawiają koncentrację oraz usprawniają pracę mózgu. Jakie jednak cenne substancje powinny znaleźć się w takich tabletkach na pamięć?

Miłorząb japoński

Znany również jako ginkgo-biloba miłorząb japoński zawiera w swoim składzie flawonoidy, które wykazują silne właściwości przeciwutleniające, a walcząc z wolnymi rodnikami, pomagają zmniejszyć uszkodzenia powstałe na skutek starzenia się organizmu. Dzięki temu składnikowi pamięć ulega znacznej poprawie, dlatego też nie może go zabraknąć w dobrych tabletkach.

Lecytyna

Kolejną bardzo ważną substancją jest lecytyna, która poprawiając stan napięcia nerwowego, poprawia nie tylko pamięć, ale również koncentrację.

Żeń-szeń

Tabletki na pamięć, które w swoim składzie zawierają koszeń żeń-szenia, polecane są zwłaszcza studentom oraz uczniom, którzy każdego dnia muszą zapamiętać sporą część lekcyjnego materiału. Takie tabletki okazują się nieocenione zwłaszcza podczas stresujących sytuacji takich jak np. egzamin.

Kofeina

Kofeina wykazuje właściwości pobudzające, a także zmniejsza poziom zmęczenia psychicznego, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby wyciąg z tej rośliny znalazł się w tabletkach na pamięć, które pomogą odświeżyć pamięć.