Plaster na odciski – ulga w bólu dla stóp

plastry-na-odciski

Plastry na odciski powodują, że stopy nie czują bólu i uczucia podrażnienia, gdy występują odciski. Na rynku dostępne są różne typy plastrów. Mogą być plastry na odciski z podłożem maściowym z kwasem salicylowym, który pozwala na szybsze gojenie się odcisków. Występują również plastry wodoodporne, które można bez przeszkód używać w wodzie.

Sposób użycia plastrów na odciski

Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie oraz osuszenie skóry.  Nie może być ona ani tłusta ani wilgotna. Plaster na odciski należy ogrzać w dłoniach przez około 1 minutę, aby lepiej przylegał. Następnie trzeba koniecznie ściągnąć wzorzysty papier ochronny oraz biały papier znajdujący się po przylepnej stronie plastra. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać strony przylepnej. Ważną informacją jest to, że plaster na odciski należy zostawić na miejscu, dopóki sam nie zacznie się odklejać. Trwa to zazwyczaj od trzech do maksymalnie pięciu dni. Jeżeli chodzi o sposób zdejmowania to ściągamy go wzdłuż skóry.

Działania, jakie mają plastry na odciski

Są trzy główne działania:

1) ochrona przed otarciami oraz uciskaniem,

2) sprawianie natychmiastowej ulgi w bólu spowodowanym przez odcisk,

3) nawilżanie i zmiękczanie odcisku w celu jego usunięcia.

Wskazania stosowania plastrów

Plaster na odciski stosuje się oczywiście, gdy na palcach oraz bokach stóp pojawią się odciski i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ponadto warto wiedzieć, że plastry na odciski można stosować mając ciasne buty, aby zapobiegać powstawaniu odcisków.