Zabieg mezoterapii igłowej – kiedy i dla kogo?

Oferta salonów kosmetycznych jest bardzo szeroka jeżeli chodzi o zabiegi odmładzające i poprawiające kondycję skóry. Jedną z najbardziej efektywnych i popularnych terapii jest mezoterapia. Kto powinien wybrać ten zabieg i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa – wskazania do zabiegu

Kuracja jaką jest igłowa mezoterapia polecana jest dla wszystkich kobiet, które ukończyły dwudziesty piąty rok życia. Działa na dwóch poziomach – z jednej strony spowalnia procesy starzenia, a z drugiej redukuje zmiany skórne, takie jak chociażby cienie pod oczami. Co ważne, efekt jest w stu procentach naturalny.

Jak przebiega zabieg?

W pierwszej kolejności kosmetyczka ustala problem oraz dobiera odpowiednie substancje aktywne, które mają zadziałać w konkretnym przypadku. Podczas zabiegu przy pomocy cienkiej igiełki substancje te wpuszczane są pod naskórek, dzięki czemu działają bezpośrednio na problem. Po kuracji należy stosować się do zaleceń, tak aby efekt był jak najbardziej optymalny. Przy chorobach nowotworowych oraz w trakcie ciąży i karmienia piersią zabieg mezoterapii igłowej nie może być wykonywany. Wówczas można stosować inne kuracje kosmetyczne, które nie wymagają bezpośredniej interwencji w organizm.