Olejki do włosów zniszczonych – jakie najlepiej wybrać?

Już nasze prababcie stosowały oleje do pielęgnacji włosów..Przez ten okres wiedza i rodzaje dostępnych na rynku olejów diametralnie się powiększyła. W gąszczu informacji medialnych i pełnych półek drogeryjnych trudno znaleźć produkt idealny do naszych włosów. Dobrze dobrany olej przynosi same zalety. Olejowanie włosów przyspiesza ich regenerację, nawilża oraz chroni przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Najlepszą metodą jest próbowanie, bo olejki dobre dla naszej siostry czy przyjaciółki niekoniecznie muszą pokochać nasze włosy. Warto sięgać po oleje nierafinowane, bo przeciwieństwie do rafinowanych posiadają m.in. więcej witamin i soli mineralnych.

Przedstawiamy najbardziej popularne oleje, po które warto sięgnąć.

Olejek arganowy

Olejek arganowy nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Chroni nasze włosy przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia końcówki oraz poprawia elastyczność włosa.

Olej ze słodkich migdałów

Warto, aby sięgnęły po niego osoby ze zniszczonymi włosami codziennąi pielęgnacją – suszeniem, stylizacją, malowaniem.  Chroni włosy przed promieniami UV, wiatrem. Regeneruje włosy, chroni końcówki włosów. Pozwoli naszym włosom nie tylko się wzmocnić, ale zmniejszy również ich łamliwość

Olej kokosowy

Jest jednym z bardziej wszechstronnych olej. Nada się do pielęgnacji włosów cienkich i ze skłonnościami do łamania. Podobnie jak wyżej opisane oleje, dobrze nawilży i zregeneruje nasze włosy. Ponadto wzmacnia nasze cebulki, dzięki czemu zapobiega wypadaniu. Olej kokosowy w temperaturze poniżej 25 °C ma konsystencję stałą, dlatego przed użyciem trzeba go roztopić (najwygodniej w kąpieli wodnej).

Olej lniany

Olej lniany jest polecany do każdego rodzaju włosa. Przyspiesza porost włosów, które później rosną nie tylko szybciej, ale również są mocniejsze i odporniejsze. Zapobiega rozdwajaniu końcówek i wypadaniu włosom. Naszej fryzurze nadaje zdrowy połysk,  zapobiega puszeniu włosów. Poza tym chroni włosy przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi nadmiernymi zabiegami fryzjerskim.

Olej jojoba

Olej jojoba używany jest do pielęgnacji włosów słabych i zniszczonych. Doskonale nawilża, zmiękcza i uelastycznia nasze włosy. Ma dobroczynny wpływ nie tylko na włosy, ale również na skórę głowy. Regularne stosowanie może zahamować pojawianie się łupieżu.