Laserowe usuwanie blizn sposobem na odzyskanie pewności siebie

Blizna to tkanka włóknista, która powstaje w wyniku naturalnego gojenia się rany. Powstają komórki, które na skutek chaotycznego ułożenia włókien kolagenu i jego słabe unaczynienie, nie wyglądają estetycznie i dlatego wskazane jest ich usunięcie.

Jak usunąć blizny

Usunąć blizny można w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie indywidualnie dobiera się zabiegi, które na stałe pozwolą się pozbyć niedoskonałości.  Niewielkie blizny czasami po jakimś czasie same znikają lub bledną. Laserowe usuwanie blizn będzie potrzebne przy większych defektach skóry. Laser pomoże nam się pozbyć między innymi niechcianych blizn po trądziku. Dzięki takiemu zabiegowi cera jest wygładzona i ładniej wygląda. Medycyna estetyczna jest dzisiaj bardzo dobrze rozwinięta i oferuje wiele zabiegów, które sprawiają, że wyglądamy ładniej. Do takich zabiegów możemy zaliczyć: usuwanie laserowe blizn i odmładzanie skóry, resurfacing laserowy.

Odmładzanie skóry

Najczęściej odmładza się skórę twarzy. Zabieg taki, jest często określany mianem: „odmładzania bez użycia skalpela„. Używa się do tego lasera frakcyjnego.  Zabieg polega na tworzeniu mikrouszkodzeń na skórze, które bardzo szybko się regenerują. Dzięki takiemu zabiegowi możemy pozbyć się zmarszczek. Aby podnieść swoją samoocenę, warto zdecydować się na zabiegi z użyciem lasera. Skóra będzie dzięki nim piękniejsza, a przez to można odzyskać pewność siebie.