Czy włókniaki może bezpiecznie usunąć?

Laserowe usuwanie włókniaków i naczyniaków to aktualnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością, dlatego jej popularność zarówno na Zachodzie, jak i w Polsce stale rośnie.

Jak działa wiązka laserowa?

Wytwarzana przez laser wiązka światła powoduje termiczne uszkodzenie wybranych przez lekarza tkanek. Delikatna, a zarazem posiadająca dużą moc wiązka lasera poddaje termicznemu uszkodzeniu kolejne warstwy szpecącej ciało zmiany. Usuwanie laserowe włókniaków i naczyniaków każdorazowo powinno być konsultowane z lekarzem dermatologii. Zawartość w zmianie skórnej lub śluzowej komórek barwnikowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Każdą plamę barwnikową należy uznawać za potencjalnie onkogenną.

Typy zmian, które usunąć można przy mocy lasera

Usuwanie włókniaków laserowo zdecydowanie wyparło tradycyjną metodę ich ekstrakcji. Potraktowanie laserem zmiany powyżej 2 cm prawie zawsze wiąże się z obowiązek założenia szwów.

Niewątpliwą zaletą laserowych zabiegów jest również brak blizny pooperacyjnej. Powstające czasami zaczerwienienie ustępuje zazwyczaj po kilku dniach.