Gąbeczka do makijażu – niezbędny element każdej kosmetyczki

Znany Beauty Blender i wszystkie inne wariacje na temat gąbeczek do makijażu cieszą się obecnie dużą popularnością. Wszystko wynika z łatwości ich użytkowania i naturalnego efektu, jaki zapewniają przy nakładaniu podkładu lub korektora. Gąbeczki do podkładu są również bardzo proste w czyszczeniu.

Koszt gąbki do makijażu

Oryginalny Beauty Blender kosztuje już od 70 złotych. Dla wielu osób mogłoby się wydawać, że to zbyt wysoka cena na zwykłą gąbkę, warto jednak wziąć tu pod uwagę jakość. Oryginalne gąbeczki do makijażu wykonane są z najwyżej jakości antyalergicznych materiałów, które zapewniają idealne rozprowadzanie podkładu. Osoby dysponujące mniejszym budżetem mogą jednak bez przeszkód sięgnąć po tańsze „podróbki”. Ich cena zaczyna się już od kilku złotych. Często nie są one jednak antyalergiczne, a efekt nie jest aż tak dobry, jak w przypadku oryginalnych gąbek do makijażu.

Jak korzystać z gąbeczek?

Producent proponuje, aby przed użyciem namoczyć Beauty Blender i odcisnąć z niego nadmiar wody. Podkład należy nakładać przy użyciu delikatnie zwilżonej gąbki. Z gąbeczek do podkładu można jednak równie dobrze korzystać na sucho, zwłaszcza w przypadku nieoryginalnych produktów, które często nieco gorzej reagują na kontakt z wodą. Należy pamiętać o tym, aby po każdym użyciu umyć gąbeczkę za pomocą ciepłej wody z mydłem. W przypadku bardziej trwałych zabrudzeń powinien sprawdzić się zwykły płyn do demakijażu.