Klasyka makijażu nude

Towarzyszy nam od wielu sezonów, przez co dla wielu osób może wydawać się nieco nudny. Jego ponadczasowy charakter sprawia jednak, że wciąż jest na topie. Zaś możliwości jego wykonania są na tyle różnorodne, że każda kobieta znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Fenomen makijażu

Choć makijaż w stylu nude wydaje się niemal niewidoczny, jest doskonałym wyrazem umiejętności osoby, która go wykonała. Zatem samo posiadanie dobrych cieni do powiek, może się okazać niewystarczające. Nabycie odpowiedniej wprawy wymaga jednak czasu, a makijaże tego rodzaju są idealnym treningiem tego rodzaju umiejętności.

Przy makijażach w stylu nude, odpowiednio rozprowadzone matowe cienie do powiek podkreślają naturalne piękno oraz kształt oka. Ten rodzaj makijażu stanowi również doskonały punkt wyjścia do bardziej skomplikowanych wersji, rozbudowanych o barwne kreski czy brokatowe akcenty.

Właściwe kosmetyki

Makijaż typu nude wymaga starannie dopasowanych kosmetyków, takich jak dobre cienie do powiek. Bardzo ważne jest przy tym, aby były one aplikowane stopniowo i w małych ilościach. W ten sposób można budować naturalne nasycenie kolorów. To z kolei wydobędzie ukrytą moc matowych cieni do powiek, które w klasycznym stylu podkreślą kobiece piękno, bez względu na wiek.

Wykonując makijaż nude warto poświęcić szczególną uwagę na wygładzenie cery oraz ukrycie ewentualnych niedoskonałości. Promienna, naturalnie wyglądająca skóra będzie bowiem najlepszym sposobem na uzupełnienie „nudziakowego” wizerunku.