Zielona glinka kosmetyczna – skuteczny sposób na trądzik

Sposób na walkę z trądzikiem jest wiele. Jedni polecają konkretne kosmetyki dla cery trądzikowej, inni zastosowanie olejków eterycznych, a jeszcze inni ścisłą dietę i suplementację lekami. Dość skuteczną i mało inwazyjną metodą są glinki kosmetyczne, a przede wszystkim glinka zielona.

Glinka zielona w maseczkachglinka kosmetyczna

Maseczki z glinki zielonej dostępne są w większości drogerii i specjalistycznych sklepów kosmetycznych. Sięgając po kosmetyki z glinki kosmetycznej warto mieć na uwadze, aby były one w stu procentach naturalne. Zapewni to optymalne działanie kosmetyku. Podobnie jak standardowe maseczki do twarzy, wystarczy stosować ją dwa razy w tygodniu, nakładając na całą twarz, z uwzględnieniem stref objętych trądzikiem. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, można po zabiegu przetrzeć skórę tonikiem do cery trądzikowej.

Wady i zalety zielonej glinki

Zielona glinka kosmetyczna cechuje się dość dużą skutecznością. Już po kilku zastosowaniach można zauważyć, że niedoskonałości stają się mniej zauważalne, a skóra gładsza i przyjemna w dotyku. Nie jest to jednak idealny sposób dla każdego. Mimo wszystko warto spróbować, zwłaszcza że maseczki z glinką zieloną są dość tanie i nie powodują podrażnień nawet u alergików. Nawet jeśli nie usuną problemu trądziku, znacząco poprawią kondycję skóry. Jedyną wadą może być sposób zmywania maseczki. Nie jest to maska typu peel-off, a więc po wyschnięciu trzeba ją zmyć ciepłą wodą. Ze względu na strukturę maski jest to jednak dość problematyczne i przede wszystkim czasochłonne.