Niezbędne akcesoria do paznokci

Wiele kobiet narzeka, że nie potrafi perfekcyjnie wykonać manicure, zwłaszcza jeśli chodzi o wszystkie działania, które powinny poprzedzać malowanie paznokci. Z tego powodu wiele kobiet systematycznie korzysta z usług salonów kosmetycznych, wydając na to niemałe pieniądze, pozostała część pań zaś godzi się z mało zachęcającym wyglądem swoich dłoni. Tymczasem wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do manicure, by uzyskać efekt porównywalny z tym z salonu – przy minimum wprawy!

Co trzeba mieć?

By móc perfekcyjnie zadbać o swoje paznokcie i nadać im piękny wygląd, który utrzyma się nawet bez malowania, trzeba posiadać przede wszystkim:
– dobry pilniczek – najlepiej będzie wybrać pilnik szklany lub papierowy, gdyż metalowe niszczą płytki i powodują ich rozdwajanie się,
– patyczek do odsuwania skórek – wiele kobiet nie wie, jak ważne są tego rodzaju przybory do paznokci, a użycie patyczka wespół z dobrym olejkiem do skórek jest niezbędne jeśli chce się, by płytki wyglądały ładnie – nic tak nie szpeci paznokci jak narośnięte skórki!
– cążki- służą one do wycinania nadmiaru skórek (a nie do obcinania paznokci!),
– obcinacz do paznokci – jego używanie jest dużo wygodniejsze niż korzystanie z nożyczek, choć tak naprawdę najlepiej jest skracać paznokcie poprzez ich piłowanie, a nie obcinanie.
Poza tym warto ułatwić sobie usuwanie lakieru poprzez zaopatrzenie się w zmywacz w postaci nasączonych nim płatków w pudełeczku.