Kurtka zimowa- jak wybrać najlepszą?

Oferta na kurtki zimowe damskie jest bogata i zróżnicowana. Z jednej strony jest to zaletą- mamy wielki wybór różnorodnych fasonów. Jednocześnie jest to też wadą- ogrom wyboru sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na zakup kilku- przed udaniem się do sklepu warto ustalić kryteria, których będziesz się trzymać.

Zacznij od podstaw

kurtki zimowe damskieDużym ułatwieniem będzie ustalenie nawet najbardziej podstawowych wytycznych. Warto zacząć od przeznaczenia kurtki- czy zależy nam na modelu na co dzień (do pracy/szkoły) czy sportowym (do aktywności fizycznej). Również przedział cenowy, w jakim jesteśmy w stanie kurtkę zakupić, znacznie zawęzi zakres poszukiwań.

Wybierając kurtkę zimową, warto dobrać fason pasujący do figury i upodobań jednak lepiej unikać mocno dopasowanych modeli. Powód jest bardzo prosty- pod obcisłą bardzo trudno będzie założyć grubszy sweter czy kilka warstw ubrań albo będzie to po prostu niewygodne. Mierząc kurtkę najlepiej mieć na sobie przynajmniej dwie warstwy odzieży (na przykład koszulkę i niezbyt gruby sweter).

Kurtki zimowe zwykle utrzymane są raczej w ciemnej kolorystyce, nie powinniśmy jednak bać się kolorów. Kurtka w mocnym, żywym kolorze będzie nie tylko modna, ale też zapewni nam lepszą widoczność na ulicy, gdy zmrok zapada bardzo wcześnie.

Wygląd to nie wszystko

Odzież zimowa zwykle szyta jest z materiałów syntetycznych, często (choć częściowo) wodoodpornych. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, jeśli zimą dużo czasu spędzamy na zewnątrz bez względu na warunki pogodowe. Ważnym elementem kurtki jest jej ocieplenie- syntetyczne (najczęściej poliestrowe) lub puch. Nieco lepszym izolatorem jest puch, jednak kurtki puchowe są też zwykle droższe. To wykonane z materiałów syntetycznych również spełni swoje zadanie. Dużą zaletą kurtki będzie duży kaptur. Ochroni przed deszczem/śniegiem, ale tez wiatrem i będzie dodatkową izolacją dla wrażliwej na zimno głowy.