Puder – twarz bez skazy

Wiele kobiet narzeka na niedoskonałości swojej cery. Z jednej strony lekarstwem na to powinna być odpowiednia pielęgnacja, jednak w praktyce doskonale wiadomo, że nawet najpiękniejsza twarz bez makijażu wygląda nieco gorzej. Dlatego od wielu lat kobiety upiększają się właśnie poprzez wykonywanie makijażu, którego nieodłączną częścią jest pudrowanie się.

Odpowiednie przygotowanie twarzy
Nałożenie pudru jest finalnym etapem w makijażu twarzy, po uprzednim nałożeniu korektora i podkładu. Oczywiście nigdy nie wolno zapominać o właściwym nawilżeniu twarzy wcześniej. W praktyce wszystko sprowadza się do właściwego nawilżenia cery kremem nawilżającym. Niektóre panie, bardziej wymagające posiadaczki cery suchej, używają do tego celu specjalnie dobrego serum nawilżającego, które ma działać jeszcze lepiej niż krem. Tak przygotowana cera przyjmie kosmetyki kolorowe – korektor, podkład i na końcu puder.

Piękno makijażu
Pudry mają sprawić, by cera się nie świeciła, albo wręcz przeciwnie – powinny dawać wykończenie rozświetlające. Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Dziś producenci są w stanie spełnić wiele oczekiwań kobiet. Puder transparentny to puder przezroczysty, jest on bardzo chętnie wybierany przez wiele kobiet, które nie chcą kolejnego koloru na twarzy, po nałożeniu korektora i podkładu. Puder do twarzy to obowiązkowy element każdej kobiecej kosmetyczki, który daje fantastyczne wykończenie makijażu. Jakie wykończenie? Zgodne z życzeniem kobiety. I to jest w makijażu piękne.