Czym charakteryzuje się ślub vintage?

Branża weselna jest jednym z najszybciej rozwijających się biznesów w Polsce. Ślubów bierze się wiele, ale również wiele się wymaga od firm je organizujących. Często nie chodzi tylko o samą jakość ślubu i wesela od strony technicznej, ale również o jego wyjątkowość i inność na tle innych ceremonii, na których młoda para wcześniej bywała. Właśnie z tego powodu śluby w stylu vintage są tak popularne ostatnimi czasy, ponieważ całkowicie odchodzą od znanych od lat ślubów w stylu klasycznym.

Cechy szczególne?

W ogromny skrócie styl vintage nawiązuje do poprzednich epok. Nie stara się być nowoczesny, egzotyczny lub ekstrawagancji, a po prostu naśladuje to, jak żyli nasi dziadkowie i babcie. Z tego powodu na takim ślubie nie może zabraknąć dużej ilości wstążek, biżuterii na spinkach, czy też koronek, piór i pereł.

powyżej – model zaproszenia vintage od marki Rozsądne Panny Młode

Ślub w takim stylu nie ogranicza się jednak tylko do samej aranżacji sali weselnej i ewentualnie preferowanego stroju pary młodej i gości, ale przekłada się również na wiele dodatków, chociażby na zaproszenia.

A co z dodatkami?

Zaproszenia ślubne vintage już na pierwszy rzut oka znacznie różnią się od tego, do czego przyzwyczaiły nas tradycyjne zaproszenia ślubne.

Przede wszystkim różni je papier, który nie jest pięknie kredowo biały, ale często zachodzi odcieniem różu, a czasem nawet umiejętnie imitującą starość żółcią. To, co jest charakterystyczne na zaproszeniach ślubnych vintage, to przede wszystkim bardzo bogate zdobienia. Zarówno w niezwykle skomplikowane wzory, jak również w róże i innego typu kwiaty.