Jak stworzyć eleganckie zaproszenie ślubne?

Podczas przygotowań do ślubu jedną z ważniejszych spraw do załatwienia jest oczywiście zaproszenie gości, a żeby to zrobić potrzebne są nam zaproszenia. To one zaważą na pierwszym wrażeniu rodziny i znajomych, dlatego warto zastanowić się, jak dokładnie je sobie wyobrażamy, co podczas oglądania setek wzorów może zająć nam tygodnie, a nawet miesiące.

Co wziąć pod uwagę, projektując zaproszenia?

Istnieje wiele elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy wybrać kolor kartki. Możemy postawić na klasyczną, elegancką biel lub lekko zmodyfikować kolor i pójść na przykład w beż. Następnie dokładnie trzeba dobrać tekst no i oczywiście czcionkę, tak aby była ona czytelna. No i oczywiście wzory, grafiki czy tłoczenia, czyli to, co zajmuje najwięcej czasu.

Dodatki graficzne

Jeżeli chcemy stworzyć eleganckie zaproszenia ślubne warto postawić na minimalizm i prostotę. Takie rozwiązania zapewnią klasyczny i dostojny wygląd. Doskonale tutaj sprawdzą się ostatnio modne tłoczenia lub małe wzory na jakiejś części zaproszenia – paski czy kropki ostatnio wracają do łask. Warto zastanowić się także, czy kwiatowe, drukowane motywy będą dobrym wyjściem. Na pewno nie, jeśli chcemy postawić na oryginalność. Przede wszystkim jednak trzeba uważać, aby nie wrzucić za dużo motywów do jednego zaproszenia.

Eleganckie zaproszenie ślubne nie musi być drogie czy nie wiadomo jak opakowane. Wystarczy trochę kreatywności i powściągliwości, a dopełnieniem tego może być na przykład kontrastująca wstążka i schludna koperta.