Jak maseczki działają na skórę twarzy?

Maseczek do twarzy jest bardzo dużo. Mamy maseczki peelingujace, nawilżające, tonizujące i wiele, wiele innych. Jak zorientować się tym wszystkim? Jakich maseczek używać i jak często to robić?

Firmy kosmetyczne oferują nam cała gamę maseczek. Możemy znaleźć maseczki nawilżające, odżywcze, liftingujące, oczyszczające, tonizujące, rozgrzewające lub pobudzające. Maseczki możemy stosować nie tylko na twarz, ale również na dekolt.

Jak prawidłowo używać maseczek?

Nasza skóra, zmęczona po całym dniu, dopiero wieczorem rozluźnia się i przygotowuje do odpoczynku. Wieczorem, gdy skóra jest rozluźniona warto się o nią zatroszczyć nakładając maseczkę. Chcąc, by maseczka zadziałała skuteczniej trzeba skórze trochę pomóc. Warto skórę oczyścić. Świetnie również sprawdzi się gorąca kąpiel, która otworzy pory na twarzy. Dzięki takiemu przygotowaniu nasza skóra będzie lepiej wchłaniała składniki maseczki. Bania Agafii maska do twarzy sprawdzi się idealnie – https://darmarsklep.pl/maski-peeling/0,bania-agafii.

Jak znaleźć idealna maseczkę?

Od dłuższego już czasu na rynku dostępne są kosmetyki naturalne. Przeważnie ich cena jest wyższa niż pozostałych kosmetyków. Dlaczego warto się skusić? Przede wszystkim bio kosmetyki, tak ja Babuszka Agafia maseczka są robione wyłącznie z naturalnych składników. Powstają na bazie ekologicznie czystych roślin, naturalnych olejków eterycznych oraz składników o działaniu zdrowotnym takich jak np.; glinka, pochodząca z Dalekiego Wschodu i Kamczatki.

Jak często stosować maseczki na twarz?

Maseczki babuszki Agafii odżywiające i nawilżające stosujemy tak często, jak tego potrzebujemy. Możemy stosować je przez cały rok.

Maseczki oczyszczające stosujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Wykazują one silne działanie w zakresie usuwania brudu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Maseczki o jednoczesnym działaniu złuszczającym usuwają martwy naskórek i wyrównują powierzchnię skóry. Częstsza aplikacja niż dwa razy w tygodniu może zakłócić naturalny proces regeneracji skóry.