Botki tylko dla wysokich?

Idealną opcją na jesienne dni dla większości kobiet są botki. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i modne. Nic więc dziwnego, że cieszy się takim dużym powodzeniem wśród pań. Botki damskie można zestawić zarówno ze spodniami, jak również z sukienkami. W obu przypadkach można wyglądać zjawiskowo. Pojawi się jednak problem optycznego skrócenia nóg przez obuwie sięgające powyżej kostki. Jak to wygląda w praktyce?

Botki damskie a problem skróconych nóg

W przypadku butów sięgających powyżej kostki, które mają być noszone przez osobę niemogącą pochwalić się długimi nogami, pojawia się problem dysproporcji. akie obuwie może optycznie skrócić nogi i zaburzyć proporcje sylwetki. Modelki z całą pewnością nie muszą się tym martwić, ale pozostała część kobiet nie chce, aby ich figura została skrócona. Tym bardziej jeśli nie jest się szczupłą osobą. W przypadku kilku dodatkowych kilogramów taka dysproporcja może mocno rzucać się w oczy i to nawet przy botkach z wysokim obcasem. 

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru: https://arturovicci.pl/botki jeśli chodzi o botki, dlatego też warto najpierw zapoznać się z ofertą i wybrać najbardziej pasujący nam fason. Nie brakuje zarówno tych eleganckich, jak również na co dzień czy też w stylu boho/western. Botki mogą być skórzane z obcasem typu słupek, ocieplane i na płaskim obcasie. Mogą one mieć klamry, marszczony materiał czy też inne dodatki. Najbezpieczniejszym połączeniem są spodnie i botki. W celu uniknięcia efektu skróconych nóg, zaleca się wybierać spodnie w tym samym kolorze co botki.