Jak przygotować się do fotodepilacji IPL?

Profesjonalna fotodepilacja IPL we Wrocławiu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak prawidłowo przygotować się do zabiegu. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jak prawidłowo przygotować się do zabiegu?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa zabiegu fotodepilacji IPL we Wrocławiu, muszą oczywiście odpowiednio się do tego przygotować. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby przez 3-4 tygodnie nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Unikać należy przede wszystkim kremów z filtrami UV o bardzo dużej wartości wskaźnika SPF. Zaleca się także unikania substancji, które w mniejszym lub większym stopniu mogą podrażniać skórę. Mowa tutaj przede wszystkim o niektórych perfumach, olejkach eterycznych albo lekach przeciwtrądzikowych lub przeciwzapalnych. Osoby, które chcą skorzystać z fotodepilacji IPL powinny zrezygnować również z zabiegów, które mogą podrażnić skórę. Unikać należy peelingów albo mikrodermabrazji. Warto zrezygnować przede wszystkim z tych zabiegów, których głównym celem jest usunięcia cebulek włosa. 

Kiedy wykonać zabieg?

Z praktycznego punktu widzenia fotodepilacja IPL powinna być wykonana na jesień albo w sezonie zimowym. Chodzi tutaj nie tylko o mniejsze oddziaływanie promieni słonecznych, ale również o spadek temperatur. Ważne jest także to, aby pomiędzy kolejnymi zabiegami zachować odpowiednią przerwę. Po wykonaniu zabiegu warto stosować preparaty ochronne (np. filtr 50 SPF).