Co warto wiedzieć na temat leku solpadeine?

Leki przeciwbólowe można bez problemu dostać nie tylko w aptekach, ale również w zwykłych sklepach spożywczych, drogeriach czy na stacji benzynowej. Na rynku istnieje spory wyboru leków przeciwbólowych, jednak tylko niektóre z nich odznaczają się naprawdę skutecznym i szybkim działaniem. Bez wątpienia można do nich zaliczyć specyfik Solpadeine.

Czym jest lek Solpadeine?

Solpadeine to jeden z silniejszych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. To lek, w skład którego wchodzi zarówno paracetamol, jak i kodeina. Doskonały działanie tego leku jest wynikiem skojarzenia dwóch substancji aktywnych oraz kofeiny, która działa pobudzająco i niweluje oznaki zmęczenia. To właśnie dzięki temu lek Solpadeine jest zalecany na przykład w sytuacji pojawienia się bardzo silnego bólu zęba, przy którym nie da się praktycznie normalnie funkcjonować.

Solpadeine musujący

Lek Solpadeine można również dostać w wydaniu leku do rozpuszczalna, który musuje i jest idealny na pierwsze objawy przeziębienia i grypy. Ten lek warto mieć w swoim apteczce szczególnie na początku okresu jesienno-zimowego, kiedy to tak łatwo o przeziębienie. Musujące tabletki Solpadeine szybko stawiają na nogi i pozwalają pokonać pierwsze objawy przeziębienia.