Domowe zabiegi na stopy

Odpowiednio zadbane stopy wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie chodzi tu jedynie o względy estetyczne. Stopy to element naszego ciała, który przez cały dzień dźwiga jego ciężar na sobie. W związku z czym warto by było zapewnić im odpowiedni relaks oraz zadbać o ogólną kondycję, o czym niestety zdecydowana większość z nas zwyczajnie zapomina. Dzięki stosowaniu się do kilku podstawowych zasad, jesteśmy w stanie domowymi metodami zapewnić stopom należyte odprężenie, a także zadbać o ich stan.

Po pierwsze kąpiel stóp

Poza standardowym prysznicem warto od czasu do czasu napełnić miskę ciepłą wodą, wsypać do niej sól dedykowaną tego typu kąpielom lub postawić na olejki eteryczne, które nadadzą im miękkości i zapewnią relaks po ciężkim dniu. Moczenie stóp nawet przez godzinę spowoduje, że ich skóra stanie się miękka, ewentualne obrzęki zniknął, a my poczujemy się odprężeni.

Po drugie dedykowane stopom kosmetyki

pedicure callus peel

Ważnym jest również używanie peelingu do stóp oraz produktów, które w szybki i łatwy sposób pozwolą nam na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Przykładem może być np. callus peel. Pedicure Callus Peel możesz wykonać profesjonalnie u kosmetyczki w nail barze Easynails. Ponadto warto nabyć odpowiedni balsam do stóp, który będziemy wcierać w nie każdego dnia przed snem. Dzięki regularnemu użytkowaniu wyżej wspomnianych kosmetyków z całą pewnością osiągniemy wymarzony efekt gładkich i pięknych stóp, które chętnie będziemy odsłaniać latem, a nawet zimą podczas wizyt na basenie.