Duże i małe szczotki do modelowania włosów

Wszyscy ci, którzy marzą o modelowaniu włosów na szczotce, a do końca nie wiedzą jaką wybrać, powinni zdecydować się na klasyczne modele. Klasyczne, okrągłe modele pozwolą na łatwe modelowanie włosów, bez konieczności posiadania wybitnych umiejętności.

Duże szczotki do modelowania włosów

Wśród typowych okrągłych szczotek znajdziemy bardzo duże jak i te o niewielkiej średnicy. Duże doskonale unoszą włosy u nasady, dodając im objętości. Na takiej szczotce można też prostować włosy, z jednoczesnym podkręcaniem ich końcówek. Możliwości jest naprawdę wiele. Niewielkie zaś pozwalają na wyczarowanie delikatnych fal na włosach. Ponadto ciepło suszarki sprawia, że fale są dodatkowo utrwalone, a fryzura dłużej zachowa nienaganny wygląd. Małe szczotki są także idealne do podkręcani końcówek włosów czy grzywki.

Szczotki do modelowania dobrane do włosów

Istnieje pewna zasada, którą należy kierować się podczas wyboru szczotki. Otóż, im dłuższe włosy, tym powinno się wybierać większą średnicę. Ponadto, np. posiadaczkom krótkich włosów zaleca się wybór niewielkich szczotek,które wykonane są np. z nylonu, z cienkimi i sztywnymi włoskami, które dodatkowo zakończone są kulkami. Tego typu modele doskonale poradzą sobie z wszystkimi niesfornymi kosmykami. Na rynku dostępne są bardzo dobrej jakości szczotki, a wśród nich też takie, które wykonane są z najwyższej jakości surowców, co sprawia, że są one odporne na temperatury nawet do 220 stopni Celsjusza. Tak wiec jest to świetny wybór do codziennej rutyny modelowania włosów dzięki Trena.pl. Na pewno jak raz się spróbuje to ciężko będzie zrezygnować z modelowania włosów z ich pomocą.