Jak pielęgnować włosy po zimie?

Zima to trudna pora roku zarówno dla skóry, jak i dla włosów. Gorące i suche powietrze z kaloryferów oraz ciągłe zakładanie i zdejmowanie czapek i szalików powodują, że włosy stają się matowe i łamliwe. Mają tendencję do puszenia się i elektryzowania. Jeżeli nie zostały odpowiednio odżywione po wakacjach, z pewnością są też suche i brakuje im witalności. Warto zafundować im dobrą kurację wzmacniającą i odżywczą na przykład taką jak olaplex 3.

Dobra kuracja dla włosów


O włosy warto dbać zarówno u profesjonalisty, jak też w swoim własnym zakresie. W przypadku mocno zniszczonych włosów niezbędne może być też ich radykalne podcięcie, dzięki temu fryzura nabierze lekkości, a zniszczone pukle przestaną szpecić. Jeżeli chodzi o polecane kuracje to z pewnością warto zwrócić swoją uwagę na system olaplex 3, który jest rekomendowany przez bardzo wiele kobiet. To profesjonalna pielęgnacja dla włosów, którą można stosować samemu w domu. W połączeniu z innymi elementami systemu, których używają profesjonaliści, wreszcie można odżywić włosy i odbudować ich strukturę.

Odżywianie włosów od wewnątrz


Na kondycję włosów bardzo duże znaczenie ma też suplementowanie odpowiednich preparatów, które zawierają na przykład biotynę. Takie dbanie o włosy od wewnątrz to dobry sposób, by włosy zaczęły rosnąć szybciej i zgęstniały, ale też odzyskały witalność i blask i zdrowy wygląd. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej przez kilka miesięcy stosować regularną suplementację i pielęgnację, ale to wszystko naprawdę się opłaca, bo w efekcie można cieszyć się pięknymi puklami.