Baza pod cienie do powiek – jak należy ją stosować?

Makijaż oczu może prezentować się świeżo przez cały dzień. Kluczem do takiego właśnie efektu jest baza pod cienie do powiek. W jaki sposób należy ją stosować?

Bazy do makijażu oczu – sekret trwałego i pięknego make-upu

Kosmetyczna baza pod cienie, która również może być używana jako baza pod oczy, pozwala na znaczne przedłużenie trwałości makijażu oczu. Dodatkowo, maskuje niedoskonałości, podkreśla wyrazistość kolorów cieni, kredek i tuszów do kresek, a także ułatwia wykonanie całego make-upu.

baza pod cienie

Takie bazy pod cienie mogą przypominać gęstsze, kremowe masełko, które zastyga po nałożeniu na skórę. Mogą mieć też bardziej płynny stan – są wtedy łatwiejsze w nakładaniu. Dostępne są również bazy w formie kredki, którymi maluje się powieki i skórę pod oczami, a potem wklepuje opuszkami palców.

Jak wykonać makijaż oczu z bazą?

Przygotowanie makijażu oczu z użyciem bazy pod cienie do powiek nie jest skomplikowane. Dzięki temu, że baza tworzy na powiekach gładką, matową nawierzchnię, nakładanie kosmetyków kolorowych jest znacznie prostsze.

Kluczem do uzyskania spektakularnego efektu jest taka aplikacja bazy pod oczy i na powieki, aby stworzyła ona trwałą powierzchnię pod make-up.

Make-up oczu z użyciem bazy – krok po kroku:

  • dokładnie umyj twarz, w tym okolice oczu, a potem osusz skórę
  • nałóż na powieki i pod oczy niewielką ilość bazy
  • wklep bazę opuszkiem palca albo aplikatorem gąbkowym
  • poczekaj, aż baza wyschnie
  • wykonaj makijaż oczu

Błędy popełniane przy stosowaniu bazy pod kosmetyki do makijażu oczu
Nakładaj bazę na całą powiekę – nie tylko na jej ruchomą część, ale także do łuku brwiowego i pod oczy.

Pamiętaj o tym, żeby nie stosować zbyt dużo bazy. Nałóż cienką warstwę kosmetyku, ponieważ skórę w okolicy oczu można łatwo obciążyć. Gruba warstwa bazy nie przedłuży trwałości make-upu i będzie nieestetycznie wyglądać.