Jak dbać o skórę każdego dnia?

Jak dbać o skórę każdego dnia? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta na pewnym etapie swojego życia. Dobór idealnie dopasowanej pielęgnacji wcale nie jest łatwym zadaniem.

Zdrowa skóra krok po kroku

Pierwszym krokiem w codziennej pielęgnacji powinien być zawsze staranny demakijaż. Aby go dobrze wykonać potrzebne nam będą odpowiednie produkty na przykład płyn micelarny czy mleczko kosmetyczne. Woda i żel nie są w stanie dokładnie usunąć takich kosmetyków jak tusz do rzęs… Po demakijażu przychodzi czas na oczyszczanie. Do mycia twarzy wybierajmy specjalny żel bądź delikatną piankę. Zwykłe mydło ma może nadmiernie przesuszać naszą skórę. Kolejny etap to oczywiście tonizowanie. Tonik do twarzy przywraca prawidłowe pH skóry. Ten kosmetyk w swoim składzie nie powinien mieć alkoholu. Ten ostatni również nadmiernie przesusza skórę i powoduje zwiększone wydzielanie sebum. Ostatni krok to nawilżanie. Kremu powinna używać każda kobieta bez względu na wiek czy tym cery. Należy dobrać produkt, który będzie odpowiedni dla naszej skóry.

Codzienny masaż twarzy

Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych warto włączyć codzienny masaż twarzy. Do tego celu potrzebny nam będzie specjalny roler do twarzy. Sam zabieg jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Możemy go wykonywać bez względu na wiek czy typ cery. Masaż sprawia, że nasza skóra jest bardziej napięta i wygląda zdecydowanie zdrowiej. Szybciej oczyszcza się z toksyn. Roller sprawia, że bezpowrotnie znikają opuchlizny czy cienie pod oczami.