Łatwe i szybkie farbowanie włosów

Jeśli chce się szybko i wygodnie zmienić wizerunek można postawić na szamponetki. Dodatkowo można uzyskać wyjątkowe efekty.
Produkt, jakim jest szamponetka pozwala w nieinwazyjny sposób wykonać proces farbowania włosów. Dzieje się tak dlatego, że szamponetka pokrywa tylko zewnętrzną część włosa nie wnikając do wewnątrz. Efekt jest przy tym oczywiście krótkotrwały, ale jednak jest.

W jaki sposób działa szamponetka?

Przy stosowaniu szamponetek koloryzujących trzeba brać pod uwagę, że uzyska się inne efekty przy pierwszym farbowaniu, a inne, gdy nakłada się preparat na włosy, które były choćby rozjaśniane. Dodatkowo decydując się na stosowanie szamponetek do włosów, trzeba pamiętać o tym, że uzyskać można zmianę koloru maksymalnie o trzy tony.

Dla kogo szamponetki do włosów?

  • dla osób, które nie chcą trwale zmieniać koloru,
  • chcą szybko zmienić wizerunek,
  • chcą pogłębić naturalny kolor włosów,
  • chcą dodać włosom dodatkowego blasku.
    Gdy stosowało się farbowanie włosów kolorem blond, wówczas zastosowanie takich produktów pozwala uzyskać efekt odświeżenie tego odcienia, który mamy aktualnie na włosach. W związku z tym należy się decydować na koloryzację w nieco innych tonach.

Trwałe farbowanie a krótka zmiana koloru włosów

Jeśli trwale farbuje się włosy, wówczas w dłuższym okresie czasu może dochodzić do negatywnych efektów w kontekście zdrowia włosów. W tym względzie postawienie na krótkotrwałą zmianę koloru włosów to doskonały sposób na ograniczenie problemów choćby z nadmiernym wypadaniem włosów. Wykorzystanie kosmetyków do prostego i szybkiego farbowania pozwala między innymi na odpoczynek dla włosów. Ważne też jest czy szamponetki koloryzujące posiadają w swoim składzie amoniak, który bardzo niszczy włosy. Lepiej jest postawić na produkty, które w swoim składzie zawierają witaminy.

Źródło: Lavandin.pl