Aby skóra prezentowała się pięknie – jak ją oczyścić?

U niemalże każdej kobiety można dopatrzeć się mniejszych lub większych niedoskonałości na skórze. Niestety, nawet prawidłowa pielęgnacja w domowym zaciszu nie daje gwarancji sukcesu i pozbycia się drobnych wągrów czy kaszaków. Jak sobie z tym poradzić?

Wizyta w profesjonalnym salonie

Jednym z rozwiązań jest tego typu manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie czy innym rejonie kraju. Zabieg ten pomaga w szybki i stosunkowo prosty sposób pozbyć się niedoskonałości, pozostawiając cerę piękniejszą na długo. W trakcie spotkania z klientką, kosmetyczka lub kosmetolog sprawdzają potrzeby skóry: niekiedy bowiem okazuje się, że lepszym rozwiązaniem jest mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny.

Jeśli jednak okaże się, że niezbędne jest manualne pozbycie się niedoskonałości – wystarczy wybrać się w tym celu do doświadczonego specjalisty.

Na czym polega sam zabieg?

Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak ręczne usuwanie zaskórników, kaszaków i innych, drobnych niedoskonałości. W pierwszym kroku osoba przeprowadzająca zabieg rozszerzy pory (na przykład parówką lub odpowiednimi maseczkami), aby mieć pewność, że uda się usunąć wszelkie niedoskonałości.

Następnie, przystępuje do usuwania wszelkich wyprysków, dbając o zachowanie maksymalnej higieny. Co istotne, podobną dbałością po zabiegu musi wykazać się również klientka – w innym przypadku naskórek może „odwdzięczyć się” ropnymi zmianami, które powstaną w wyniku nadkażenia miejsc poddawanych manualnemu oczyszczaniu. Właściwa higiena jest szczególnie istotna latem.