Jedwab a kuracja zniszczonych włosów

Każda kobieta dbająca o piękny wygląd marzy o posiadaniu lśniących i jedwabistych włosów. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo pań sięga po w pełni sprawdzone kosmetyki. Wśród wielu z nich można wymienić jedwab do włosów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru jedwabiu do włosów ?

Aby środek ten spełniał swoją rolę, musi być najwyższej jakości. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze na skład. Im specyfik ten wyższe posiada stężenie, tym lepiej będzie działał na włosy. Ponadto trzeba też mieć na uwadze rodzaj posiadanych włosów. Jeżeli są one ciężkie oraz przylegają mocno do skóry głowy, to lepiej będzie zrezygnować z częstego używania tego kosmetyku. Może on spowodować bowiem skutek gorszy od oczekiwanego.

Preparat ten zawiera w swoim składzie proteiny jedwabiu, witaminę F, filtry UV, a także ekstrakty roślinne. Dzięki tym kompleksowym składnikom włosy stają się doskonale odżywione oraz dostatecznie chronione przed wieloma szkodliwymi czynnikami.

Jakie występują rodzaje jedwabiu ?

Obecnie na rynku kosmetycznym można kupić ten środek różnej postaci. Czysty jedwab można kupić w buteleczkach. Wystarczy użyć jedną kroplę, aby nawilżyć oraz nabłyszczyć włosy.
Działanie jego jest natychmiastowe, szczególnie w przypadku suchych oraz zniszczonych włosów.

Z kolei użycie maski do włosów z jedwabiem powoduje to, że włosy odzyskują na nowo swój blask. Taką maskę należy nakładać po umyciu włosów, a następnie zostawić na około dziesięć minut i spłukać. W celu uzyskania szybszego efektu, warto takie zabiegi przeprowadzać co najmniej dwa razy w tygodniu.

Szampon z jedwabiem to kosmetyk, który warto używać w połączeniu z odżywką. Stosowany regularnie daje najlepsze rezultaty przy kuracji zniszczonych włosów. Niemniej, gdy włosy posiadają tendencję do przetłuszczania się, trzeba zrezygnować z używania czystego jedwabiu.

Więcej na stronie drogerii www.trena.pl