Jak używać cieni do powiek?

Bardzo często wykonując makijaż, pojawia się dylemat, w jaki sposób prawidłowo nakładać cienie na powieki. Jednak nie jest to jedyna kwestia, nad którą można główkować. Otóż istotny w doborze kolorów jest nasz typ urody i rodzaj karnacji. Należy odpowiednio dobrać gamę kolorystyczną, aby nam pasowała i żeby nie wyglądać groteskowo.

Narzędzia pomocne w nakładaniu kosmetyku

eveline-charming-mocha

Choć wydawać by się mogło, że najwygodniej nakładać cień własną opuszką palca, to istnieją specjalne pędzle, dzięki którym nałożenie go na powiekę jest dużo wygodniejsze i zdecydowanie bardziej higieniczne. Doskonale sprawdzi się dwustronny pędzelek do cieni, który znajduje się w zestawie na przykład Eveline palet cieni. Pokryty z jednej strony gąbeczką do nanoszenia produktu, a z drugiej włosiem do blendowania. Eveline paletki mają specjalne miejsce w środku palety na pędzel, dzięki czemu się nie zgubi, luźno wrzucony do torebki czy kosmetyczki oraz nie pobrudzi niczego resztkami kosmetyku.

Rodzaje dostępnych cieni do powiek

Najbardziej popularne cienie do powiek to prasowane. Jednak rozróżnia się również inne. Cienie do powiek występują w różnych postaciach, są to:

*cienie prasowane,
*cienie wypiekanie ,
*cienie w kremie,
*cienie sypkie,
*cienie w płynie,
*cienie w kredce.

Wśród wszystkich dostępnych rodzajów cieni znajdziemy przeróżne warianty, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie, co będzie najbardziej odpowiadać indywidualnym preferencjom. Firma Eveline cienie do powiek komponuje w specjalne gamy kolorystyczne, pasujące do siebie i tym sposobem możemy ułatwić sobie dobór odcieni.

Makijaż różny w zależności od wieku

Na co dzień osobom młodszym z pewnością będą pasować odcienie pastelowe czy kremowe, nałożone na całą powiekę, a w zewnętrznym kąciku ciemniejsze dodające akcentu „kociego oka”. Kolory ciemniejsze mogą być za ciężkie, przytłaczając młodą urodę. Ciekawsze kolory warto wykorzystać na specjalne okazje. Między innymi dlatego Eveline palety cieni zawierają różne odcienie, aby były dopasowane na każdą okazję.