Mezoterapia mikroigłowa – co warto wiedzieć?

Jędrna i napięta skóra to marzenie każdej kobiety. Czas jednak robi swoje i nie oszczędza skóry. Są jednak sposoby na opóźnienie efektów starzenia i zatrzymanie na dłużej pięknego i zdrowego wyglądu. Co trzeba wiedzieć o mezoterapii mikriogłowej? 

Jak wygląda zabieg? 

Ogólnie rzecz ujmując klasyczna mezoterapia mikroigłowa wykonywana np. w Warszawie to zabieg dla każdego rodzaju skóry: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/mezoterapia-mikroiglowa Nawet, gdy jest ona cienka i delikatna. 

Zabieg wykonywany jest przy użyciu obrotowego wałka z niewielkimi igłami wyposażonego w rączkę lub dużego długopisu wyposażonego w końcówkę nakłuwającą. Urządzenia nakłuwają skórę, a w drobne nakłucia zostaje wprowadzony koktajl odżywczy, którego zadaniem jest regeneracja skóry. 

W skład odżywczych koktajli wchodzi kwas hialuronowy, witaminy (najczęściej A, C E), aminokwasy, peptydy, wyciągi z alg lub zielona herbata. Bardzo ważnym elementem wzbogacającym koktajl jest osocze bogatopłytkowe. Jest to krew pacjenta przygotowana w specjalny sposób. 

Każdy koktajl jest przygotowywany indywidualnie dla klientki, dzięki temu dostosowany jest on do potrzeb konkretnego rodzaju skóry. 

Jakie są efekty? 

Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie to zabieg, który intensywnie regeneruje skórę. Poprawia jej elastyczność oraz napięcie. Wygładza drobne zmarszczki oraz niweluje blizny po przebytym trądziku. 

Dzięki mezoterapii mikroigłowej można zauważyć, że skóra zmagająca się z pękającymi naczynkami odzyskuje naturalny koloryt. Znikają również cienie pod oczami. Takich efektów możemy spodziewać się po zabiegu, gdyż skóra staje się grubsza i bardziej wytrzymała.